loading image
Тивериопол
(3)
Тестенини, Скара, Риба

Време
35 мин.

Достава
50 ден.

во готово/со картичка

 

Ако се' уште се прашувате каде се најдобрите и најевтините чорби во градот, време е да дознаете за "Тивериопол"! Ресторанот Тивериопол, во централното градско подрачје, ви нуди: традиционални македонски јадења - скара - готвени јадења, салати, тестенини и десерти. "Тивериопол" е спој на искуство и на професионализам!

Бесплатна Достава за секоја нарачка над 500 денари!


Работно Време:

Понеделник - Четврток: 08:20 до 20:00

Петок: 08:20 до 20:00

Сабота: 09:30 до 20:00

Недела: не работи

 

ресторанот е затворен за нарачки во моментов

ЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕ

Парче Сирење
60 ден.
Парче Сирење
(овчо сирење)
Избери од понудените опции:
Парче Кашкавал
60 ден.
Парче Кашкавал
Избери од понудените опции:
Пржен Патлиџан
10 ден.
Пржен Патлиџан
(патлиџан, брашно, јајца, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Пржени Тиквички
10 ден.
Пржени Тиквички
(тиквички, брашно, јајца, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Подлучени Пиперки
10 ден.
Подлучени Пиперки
(пиперки, лук, магдонос, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Подлучени Тиквички
5 ден.
Подлучени Тиквички
(тиквички, лук, магдонос, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Свежи Лути Пиперки
10 ден.
Свежи Лути Пиперки
Избери од понудените опции:

ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА

Телешка Чорба
90 ден.
Телешка Чорба
(телешко месо, зеленчук, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Шкембе Чорба
70 ден.
Шкембе Чорба
(телешко шкембе, зеленчук, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Мешана Чорба
80 ден.
Мешана Чорба
(пилешко месо, фиде, зеленчук, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Омлет со Сирење
70 ден.
Омлет со Сирење
(3 јајца, сирење, салата, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Омлет со Шунка
70 ден.
Омлет со Шунка
(3 јајца, шунка, салата, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Омлет со Кашкавал
80 ден.
Омлет со Кашкавал
(3 јајца, кашкавал, печурки, салата, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Омлет Мешан
80 ден.
Омлет Мешан
(3 јајца, кашкавал, шунка, печурки, салата, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Омлет Тивериопол
110 ден.
Омлет Тивериопол
(3 јајца, кашкавал, шунка, свински врат, печурки, зеленчук, салата, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Јајца на Око
50 ден.
Јајца на Око
(јајца, салата, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Јајца на Око со Шунка
80 ден.
Јајца на Око со Шунка
(3 јајца, 150гр. шунка, салата, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Јајца на Око со Виршли
80 ден.
Јајца на Око со Виршли
(3 јајца, 2 виршли, салата, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Варено Јајце
15 ден.
Варено Јајце
Избери од понудените опции:
Помфрит
70 ден.
Помфрит
(компир, сол)
Избери од понудените опции:
Помфрит со Сирење
80 ден.
Помфрит со Сирење
(компир, сирење, сол)
Избери од понудените опции:
Помфрит со Кашкавал
80 ден.
Помфрит со Кашкавал
(компир, кашкавал, сол)
Избери од понудените опции:
Пирошка
40 ден.
Пирошка
(палачинка, шунка, кашкавал, сенф, кисели краставички, печурки, јајца, презла, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Пржено Сирење
70 ден.
Пржено Сирење
(сирење, брашно, зачин)
Избери од понудените опции:
Похована Панга Филе со Гарнир
120 ден.
Похована Панга Филе со Гарнир
(панга филе без коска, брашно, јајца, презла, зачин)
Избери од понудените опции:
Похована Пилешка Шницла со Помфрит
110 ден.
Похована Пилешка Шницла со Помфрит
(пилешко филе, јајца, млеко, презла, сусам, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Поховано Полнето Пилешко со Помфрит
130 ден.
Поховано Полнето Пилешко со Помфрит
(пилешко филе, јајца, млеко, презла, сусам, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Поховани Пилешки Прсти
130 ден.
Поховани Пилешки Прсти
(пилешко филе, јајца, млеко, презла, сусам, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Поховано Сирење
70 ден.
Поховано Сирење
(сирење, јајца, презла, зачин)
Избери од понудените опции:
Похован Кашкавал
70 ден.
Похован Кашкавал
(кашкавал, јајца, презла, зачин)
Избери од понудените опции:
Поховани Зденки
20 ден.
Поховани Зденки
(зденка, презла, јајца)
Избери од понудените опции:
Похована Даска
700 ден.
Похована Даска
(100гр. кашкавал, 300гр. пилешко, 4 пирошки, 4 зденки, 4 печурки, 4 парчиња сирење, 100гр. тиквички, 100гр. патлиџан, тартар сос)
Избери од понудените опции:

САЛАТА

Зелка Салата
20 ден.
Зелка Салата
(зелка, морков, магдонос, маслиново масло, оцет, сол)
Избери од понудените опции:
Витаминска Салата
30 ден.
Витаминска Салата
(зелка, цвекло, морков, магдонос, маслиново масло, оцет, сол)
Избери од понудените опции:
Мешана Салата
30 ден.
Мешана Салата
(зелка, домати, краставици, магдонос, маслиново масло, оцет, сол)
Избери од понудените опции:
Домати Салата
40 ден.
Домати Салата
(домати, маслинки, магдонос, маслиново масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Шопска Салата
50 ден.
Шопска Салата
(домати, краставици, магдонос, маслиново масло)
Избери од понудените опции:
Македонска Салата
60 ден.
Македонска Салата
(домати, краставици, сирење, маслинки, блага пиперка, кромид, маслиново масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Овчарска Салата
150 ден.
Овчарска Салата
(краставици, домати, сирење, кашкавал, кулен, јајце, маслинки, маслиново масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Репрезентативна Салата
250 ден.
Репрезентативна Салата
(зелка, краставици, домати, морков, цвекло, млечна салата, варен компир, маслинки, кисели краставички, црвени пиперки, маслиново масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Краставици Салата
40 ден.
Краставици Салата
(краставици, магдонос, маслиново масло, оцет, сол)
Избери од понудените опции:

ГОТВЕНИ ЈАДЕЊА

Пилешки Гулаш со Печурки
110 ден.
Пилешки Гулаш со Печурки
(пилешко месо, печурки, сенф, црвен пипер, магдонос, лук, маслиново масло)
Избери од понудените опции:
Свински Гулаш со Печурки
110 ден.
Свински Гулаш со Печурки
(свинско месо, печурки, сенф, магдонос, лук, маслиново масло)
Избери од понудените опции:
Телешки Гулаш
120 ден.
Телешки Гулаш
(телешко месо, кромид, црвен пипер, магдонос, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Свинско Печење со Сос
120 ден.
Свинско Печење со Сос
(свинско каре, лук, кромид, морков, доматен сос, сенф, магдонос, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Телешко Печење во Сос
140 ден.
Телешко Печење во Сос
(телешко месо, лук, кромид, морков, црвен пипер, сенф, брашно, магдонос, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Мусака со Мелено Месо
90 ден.
Мусака со Мелено Месо
(телешко месо, компир, кромид, лук, јајца, млеко, кашкавал, морков, магдонос, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Пилешки Копан со Гарнир
90 ден.
Пилешки Копан со Гарнир
(пилешки копан, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Ослич со Гарнир
90 ден.
Ослич со Гарнир
(ослич, брашно, зачин)
Избери од понудените опции:
Ќофте во Сос
90 ден.
Ќофте во Сос
(телешко месо, лук, кромид, доматен сос, сенф, морков, црвен пипер, јајца, магдонос, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Пире
60 ден.
Пире
(готово пире, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Ориз
60 ден.
Ориз
(ориз, кромид, масло, зеленчук, зачин)
Избери од понудените опции:
Шпагети
60 ден.
Шпагети
(шпагети, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Макарони
60 ден.
Макарони
(макарони, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Варен Компир
60 ден.
Варен Компир
(компир, зеленчук, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Печен Компир
60 ден.
Печен Компир
(компир, зеленчук, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Пржен Зеленчук
60 ден.
Пржен Зеленчук
(зеленчук, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Тавче Гравче
60 ден.
Тавче Гравче
(грав, кромид, лук, црвен пипер, зеленчук, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Грашок
60 ден.
Грашок
(грашок, кромид, лук, зеленчук, црвен пипер, масло, зачин)
Избери од понудените опции:
Парче Леб
5 ден.
Парче Леб
Избери од понудените опции:
Нафора
30 ден.
Нафора
Избери од понудените опции:

СПЕЦИЈАЛИТЕТИ НА СКАРА

Домашни Ќебапи
10 ден.
Домашни Ќебапи
(мелено месо, лук, кромид, зачин)
Избери од понудените опции:
Ајдучки Ќебапи
35 ден.
Ајдучки Ќебапи
(мелено месо, сланина, лук, кромид, зачин)
Избери од понудените опции:
Домашен Пилешки Колбас
90 ден.
Домашен Пилешки Колбас
(пилешко месо, праз, лук, кромид, магдонос, зачин)
Избери од понудените опции:
Плескавица
90 ден.
Плескавица
(телешко мелено месо, лук, кромид, зачин)
Избери од понудените опции:
Шарска Плескавица со Помфрит
130 ден.
Шарска Плескавица со Помфрит
(телешко мелено месо, кашкавал, сенф, печурки, лук, кромид, зачин)
Избери од понудените опции:
Свинска Кременадла со Помфрит
140 ден.
Свинска Кременадла со Помфрит
(свинска кременадла, сенф, зачин)
Избери од понудените опции:
Свинска Вешалица со Помфрит
140 ден.
Свинска Вешалица со Помфрит
(свински врат, сенф, зачин)
Избери од понудените опции:
Свинско Ребро Памфлак со Помфрит
130 ден.
Свинско Ребро Памфлак со Помфрит
(свинско ребро, сенф, зачин)
Избери од понудените опции:
Пилешко Филе со Помфрит
110 ден.
Пилешко Филе со Помфрит
(пилешко филе, сенф, зачин)
Избери од понудените опции:
Полнето Пилешко Филе со Помфрит
130 ден.
Полнето Пилешко Филе со Помфрит
(пилешко филе, кашкавал, печурки, сенф, зачин)
Избери од понудените опции:
Пилешки Батак со Помфрит
90 ден.
Пилешки Батак со Помфрит
(пилешки копан без коска, сенф, зачин)
Избери од понудените опции:
Пилешки Увијач со Помфрит
130 ден.
Пилешки Увијач со Помфрит
(пилешко филе, кашкавал, печурки, кисели краставички, сенф, зачин)
Избери од понудените опции:
Пилешки Ражнич со Помфрит
110 ден.
Пилешки Ражнич со Помфрит
(пилешко филе, зеленчук, сенф, зачин)
Избери од понудените опции:
Свински Ражнич со Помфрит
110 ден.
Свински Ражнич со Помфрит
(свинско месо, сланина, сенф, зачин)
Избери од понудените опции:
Домашен Свински Колбас
90 ден.
Домашен Свински Колбас
(свинско месо, праз, лук, кромид, магдонос, зачин)
Избери од понудените опции:
Затвори
Затвори
Изберете дали нарачката да биде доставена од от или од Апни Си.
Зачувај промени
Затвори
Затвори