loading image
The Sandwich Bar
(9)
Сендвичи

Време
35 мин.

Достава
50 ден.

во готово/со картичка

Со сигурност сендвичите кои се разликуваат од сите останати ќе ги најдете на горенаведеното мени. Сендвичарата чија понуда е многу добро докажана, подготвува брзи оброци со уникатен вкус за сите потрошувачи. Вегетаријанци или не, не мислете се, храната на The Sandwich bar ги задоволува сите сетила. Еден клик и се’ е решено.

 

Бесплатна Достава за секоја нарачка над 500.00 денари!

 

Работно Време:

Понеделник - Четврток: 08:20 до 00:00

Петок: 08:20 до 00:00

Сабота: 09:30 до 00:00

Недела: не работи

 

ресторанот е затворен за нарачки во моментов

ДНЕВНО МЕНИ (ОД 08:00 ДО 16:00 ЧАСОТ)

Хамбургер
70 ден.
Хамбургер
(плескавица, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Чикенбургер
70 ден.
Чикенбургер
(пилешко, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Брекфаст
60 ден.
Брекфаст
(јајце, крцкава сланина, помфрит, салата)
Избери од понудените опции:
Француски
60 ден.
Француски
(шунка, кашкавал, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Тост
50 ден.
Тост
(шунка, кашкавал)
Избери од понудените опции:
Тортиља
70 ден.
Тортиља
(пилешко во сос, марула, кисели краставици)
Избери од понудените опции:

БУРГЕРИ

Хамбургер
90 ден.
Хамбургер
(плескавица, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Чизбургер
100 ден.
Чизбургер
(плескавица, кашкавал, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Струмички Бургер
110 ден.
Струмички Бургер
(плескавица, ајвер, крцкава сланина, кромид, марула, помфрит)
Избери од понудените опции:
Егбургер
120 ден.
Егбургер
(плескавица, јајце, кашкавал, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Чикенбургер
90 ден.
Чикенбургер
(пилешко, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Цезар Бургер
90 ден.
Цезар Бургер
(пилешки стек, сос, домати, марула, помфрит)
Избери од понудените опции:
Белбургер
110 ден.
Белбургер
(плескавица со топено сирење, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Француски
80 ден.
Француски
(кашкавал, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Брекфастбургер
70 ден.
Брекфастбургер
(интегрален леб, јајце, крцкава сланина, помфрит, салата)
Избери од понудените опции:
Crispy Chicken
100 ден.
Crispy Chicken
(поховано пилешко со сусам, марула, кисели краставици, помфрит)
Избери од понудените опции:
Посен Бургер
70 ден.
Посен Бургер
(интегрално лепче, плескавица од соја, печурки, кисели краставички, маслинки, марула)
Избери од понудените опции:
Big Mac
140 ден.
Big Mac
(две плескавици од по 150 грама, крцкава сланина, крцкав кромид, кашкавал, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Spiderman
90 ден.
Spiderman
(плескавица, салата, похован кромид, помфрит)
Избери од понудените опции:
Superman
80 ден.
Superman
(пилешки стек, салата, сос, помфрит)
Избери од понудените опции:
Veal Burger
130 ден.
Veal Burger
(телешка плескавица, чедар сос, свежа салата, крцкава сланина, помфрит)
Избери од понудените опции:

ТОСТ

Тост со Шунка
60 ден.
Тост со Шунка
(шунка, кашкавал)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Тост со Врат
70 ден.
Тост со Врат
(врат, кашкавал)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Тост со Плескавица
70 ден.
Тост со Плескавица
Избери од понудените опции:
Додатоци
Тост со Кулен
80 ден.
Тост со Кулен
(кулен, кашкавал)
Избери од понудените опции:
Додатоци

СКАРА

Плескавица со Топено Сирење
110 ден.
Плескавица со Топено Сирење
Избери од понудените опции:
Пилешки Стек
80 ден.
Пилешки Стек
Избери од понудените опции:
Ражнич
80 ден.
Ражнич
Избери од понудените опции:

ЛАДНИ СЕНДВИЧИ

Рeмзи Чикен
100 ден.
Рeмзи Чикен
(багет леб, пилешко, кромид, печурки, BBQ сос)
Избери од понудените опции:
Ладен со Кулен
90 ден.
Ладен со Кулен
(багет леб, кулен, кашкавал, салата)
Избери од понудените опции:
Ладен со Врат
80 ден.
Ладен со Врат
(багет со леб, врат, кашкавал, салата)
Избери од понудените опции:
Ладен со Моцарела
80 ден.
Ладен со Моцарела
(багет леб, моцарела, салата)
Избери од понудените опции:
Ладен со Печеница
90 ден.
Ладен со Печеница
(багет леб, кашкавал, печеница, свежа салата)
Избери од понудените опции:
Вегетеријански
70 ден.
Вегетеријански
(багет леб, печурки, свежа салата)
Избери од понудените опции:

ДОДАТОЦИ

Сос 1
10 ден.
Сос 1
(павлака, кисели краставици, лук, кромид, босиљок)
Избери од понудените опции:
Сос 2
10 ден.
Сос 2
(павлака, босиљок, копар, кромид, лук)
Избери од понудените опции:
Сос 3
10 ден.
Сос 3
(павлака, краставици, ореви)
Избери од понудените опции:
Сос 4
10 ден.
Сос 4
(сос од домати, чили, оригано, буковец)
Избери од понудените опции:
Помфрит
30 ден.
Помфрит
Избери од понудените опции:
Кашкавал
20 ден.
Кашкавал
Избери од понудените опции:
Затвори
Затвори
Изберете дали нарачката да биде доставена од от или од Апни Си.
Зачувај промени
Затвори
Затвори
× Апни Си има потреба од доставувачи! Телефон за контакт: 071 706 768