loading image
Salt & Pepper
(16)
Сендвичи

Време
45 мин.

Достава
50 ден.

во готово/со картичка

Salt & Pepper - спој на вкусна скара, уникатна мексиканска храна и сендвичи. И не само тоа - Salt & Pepper е многу повеќе - единственото место за уживање на сите ваши сетила. Нахранете ги со убава храна и вкусни зачини! Едноставно необично - Salt & Pepper!

 

Работно Време:

Понеделник: не работи

Вторник - Четврток: 10:00 до 22:30

Петок: 10:00 до 22:30 

Сабота: 10:00 до 22:30

Недела: 12:00 до 22:30

 

ресторанот е затворен за нарачки во моментов

БУРГЕРИ

С&П Бургер
110 ден.
С&П Бургер
(бургер лепче, 150гр. плескавица од телешко месо, компир, домати, црвен кромид, С&П сосови, пиклс)
Избери од понудените опции:
С&П Чизбургер
140 ден.
С&П Чизбургер
(бургер лепче, плескавица од телешко месо, похован кашкавал, компир, домати, црвен кромид, марула, С&П сосови, пиклс)
Избери од понудените опции:
Годзила С&П Бургер
170 ден.
Годзила С&П Бургер
(бургер лепче, 200гр. плескавица од телешко месо, сланина печена на скара, компир, домати, црвен кромид, С&П сосови, пиклс)
Избери од понудените опции:
Марадона С&П Бургер
100 ден.
Марадона С&П Бургер
(бургер лепче, пилешко на скара, хамбург сланина на скара, компир, домати, црвен кромид, С&П сосови, пиклс)
Избери од понудените опции:
Француски Тост на Путер
60 ден.
Француски Тост на Путер
(шунка, кашкавал, мал ражнич од свеж зеленчук)
Избери од понудените опции:
БЛТ Сендвич
70 ден.
БЛТ Сендвич
(сланина, кашкавал, саламурено пилешко, кинеска зелка, С&П сосови, пекарски компир)
Избери од понудените опции:
Вегетаријански
100 ден.
Вегетаријански
(бел сос, органска вегетаријанска плескавица, домати, марула, помфрит)
Избери од понудените опции:
USA Tост
130 ден.
USA Tост
(4 тост лепчиња, сланина, јајце, кашкавал, мал ражнич од свеж зеленчук)
Избери од понудените опции:
Свински Бургер
130 ден.
Свински Бургер
(бургер лепче, 130гр. плескавица од свинско месо, гауда кашкавал, домати, црвен кромид, пиклс, компир, С&П сосови)
Избери од понудените опции:

ТОРТИЉА

Пилешка Тортиља
120 ден.
Пилешка Тортиља
(тортиља лепче, пилешко месо, сезонски зеленчук, барбекју припрема, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Телешка Тортиља
130 ден.
Телешка Тортиља
(тортиља лепче, телешко месо, сезонски зеленчук, барбекју припрема, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Вегетаријанска Тортиља
100 ден.
Вегетаријанска Тортиља
(тортиља лепче, сезонски зеленчук, барбекју припрема, С&П сосови)
Избери од понудените опции:

ТАКОС И БУРИТО

Пилешко Тако
130 ден.
Пилешко Тако
(пченкарно тако лепче, пилешко месо, сезонски зеленчук, барбекју припрема, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Телешко Тако
150 ден.
Телешко Тако
(пченкарно тако лепче, телешко месо, сезонски зеленчук, барбекју припрема, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Бурито
150 ден.
Бурито
(тортиља лепче, телешко месо, кашкавал едемер и гауда, томато ориз, црно графче)
Избери од понудените опции:
Цезар Бурито
170 ден.
Цезар Бурито
(2 тортиљи, марула, домати, краставици, морков, пармезан, кубети, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Касадиљас Телешка
140 ден.
Касадиљас Телешка
(тортиља лепче, телешко месо, гауда кашкавал, црн грав, барбекју припрема)
Избери од понудените опции:
Салата за во Рака
100 ден.
Салата за во Рака
(тортиља лепче, свеж сезонски зеленчук, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Касадиљас Пилешка
130 ден.
Касадиљас Пилешка
(тортиља лепче, пилешко месо, гауда кашкавал, морков, тиква, модар патлиџан, црвен кромид, барбекју припрема)
Избери од понудените опции:

СПЕЦИЈАЛИТЕТИ

Пилешки Прсти
130 ден.
Пилешки Прсти
(пржен мариниран стек, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Пилешки Пуканки
130 ден.
Пилешки Пуканки
(ситно пржен пилешки мариниран стек, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Пилешки Крилца
150 ден.
Пилешки Крилца
(пржени пилешки крилца, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Нудлс со Зеленчук
80 ден.
Нудлс со Зеленчук
(пржени во тава, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
С&П Салата
120 ден.
С&П Салата
(сезонски свеж зеленчук, С&П дресинг и наша креација)
Избери од понудените опции:
Зеленчук на Скара
100 ден.
Зеленчук на Скара
(сезонски зеленчук)
Избери од понудените опции:
Нудлс со Пилешко и Зеленчук
90 ден.
Нудлс со Пилешко и Зеленчук
(пржени во тава, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Нудлс со Телешко
130 ден.
Нудлс со Телешко
(пржени во тава, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Болоњезе Шпагети
130 ден.
Болоњезе Шпагети
(шпагети, телешко месо 130гр., доматен сос, пармезан)
Избери од понудените опции:
Пилешки Кари Стек
150 ден.
Пилешки Кари Стек
(саламурен пилешки стек, рестован компир, свежа салата, томато ориз и С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Пилешки Стек
150 ден.
Пилешки Стек
(саламурен пилешки стек, рестован компир, свежа салата, томато ориз, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Salt&Pepper Шницла
200 ден.
Salt&Pepper Шницла
(300гр. похован пилешки стек, моцарела, гауда, печурки, домати, дресинг салата, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Похован Кромид
140 ден.
Похован Кромид
(400гр. похован кромид со СП сосови)
Избери од понудените опции:
Домашен Колбас
60 ден.
Домашен Колбас
(100гр. колбас припремен на скара)
Избери од понудените опции:
Гурмански Тенок Колбас
140 ден.
Гурмански Тенок Колбас
(колбас припремен на скара)
Избери од понудените опции:
Свински Ребра
130 ден.
Свински Ребра
(пржени маринирани свински ребра со С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Катеринки
100 ден.
Катеринки
(бомбици со шунка, кашкавал, сланина - приготвени со презла)
Избери од понудените опции:
Шеф Омлет
110 ден.
Шеф Омлет
(јајца, сезонски зеленчук, шунка, кашкавал, француско лепче)
Избери од понудените опции:
Meatballs
150 ден.
Meatballs
(80% свинско месо, 20% телешко месо, пикантно, припремено на BBQ)
Избери од понудените опции:
BBQ Пица
80 ден.
BBQ Пица
(кашкавал гауда, сос со чили халапињо)
Избери од понудените опции:
Monte Cristo
100 ден.
Monte Cristo
(јајце, шунка, кашкавал, мајонез, џем од цреша)
Избери од понудените опции:

ДОДАТОЦИ

Чипс
50 ден.
Чипс
(свежо сецкан и пржен)
Избери од понудените опции:
Пекарски Компир
70 ден.
Пекарски Компир
(зачинет мариниран компир)
Избери од понудените опции:
Трипл Секс
170 ден.
Трипл Секс
(чипс, пекарски компир, кану, бел сос)
Избери од понудените опции:
Кану Помфрит
80 ден.
Кану Помфрит
Избери од понудените опции:
Бел Сос
20 ден.
Бел Сос
Избери од понудените опции:
Чили Сос
20 ден.
Чили Сос
Избери од понудените опции:
Сенф Сос
20 ден.
Сенф Сос
Избери од понудените опции:
3 Соса
40 ден.
3 Соса
(бел сос, чили сос, сенф сос)
Избери од понудените опции:
Начос
200 ден.
Начос
(250гр. мексикански чипс, пеперпоки, пршута, кашкавал гауда - печени во фурна со лути С&П сосови)
Избери од понудените опции:
S&P Чипс - Three Amigos
140 ден.
S&P Чипс - Three Amigos
(домашен крцкав компир со сирење и крцкава сланина)
Избери од понудените опции:
S&P Пури
100 ден.
S&P Пури
(пршута и кашкавал, сланина и кашкавал, шунка и кашкавал)
Избери од понудените опции:

SPECIAL BEERS

Krombacher
130 ден.
Krombacher
Избери од понудените опции:
Lav
80 ден.
Lav
Избери од понудените опции:
Pilsner
140 ден.
Pilsner
Избери од понудените опции:
Kozel
120 ден.
Kozel
Избери од понудените опции:
Stella Artois
120 ден.
Stella Artois
Избери од понудените опции:
Beck's
80 ден.
Beck's
Избери од понудените опции:
Guinness
170 ден.
Guinness
Избери од понудените опции:
Kamenitza
70 ден.
Kamenitza
Избери од понудените опции:
Budweiser
110 ден.
Budweiser
Избери од понудените опции:
Corona
150 ден.
Corona
Избери од понудените опции:
Carlsberg
110 ден.
Carlsberg
Избери од понудените опции:
Paulaner
160 ден.
Paulaner
Избери од понудените опции:
Jelen
70 ден.
Jelen
Избери од понудените опции:
Fentimans - Ginger Beer
180 ден.
Fentimans - Ginger Beer
Избери од понудените опции:
Fentimans - Curiosity Cola
180 ден.
Fentimans - Curiosity Cola
Избери од понудените опции:
Затвори
Затвори
Изберете дали нарачката да биде доставена од от или од Апни Си.
Зачувај промени
Затвори
Затвори