loading image
Lounge Bar Select
(2)
Сендвичи, Пица, Тестенини, Скара, Десерти

Време
40 мин.

Достава
50 ден.

во готово/со картичка

Работно Време: 

Понеделник - Четврток: 08:20 до 00:00

Петок: 08:20 до 00:00 

Сабота: 09:30 до 00:00

Недела: 17:00 до 00:00

ресторанот е затворен за нарачки во моментов

ДНЕВНО МЕНИ (ОД 08:30 ДО 17:00 ЧАСОТ)

Тортиља
100 ден.
Тортиља
(пилешко, марула, домати, тартар сос, помфрит)
Избери од понудените опции:
Омлет „Ала Селект”
90 ден.
Омлет „Ала Селект”
(3 јајца, шунка, печурки, леб)
Избери од понудените опции:
Пилешки Прсти
100 ден.
Пилешки Прсти
(пилешко месо, помфрит, салата)
Избери од понудените опции:
Цезар Салата
120 ден.
Цезар Салата
(марула, кубети, морков, домати)
Избери од понудените опции:
Пилешко во Сос од Печурки
100 ден.
Пилешко во Сос од Печурки
(пилешко месо, печурки, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Пирошка со Помфрит
90 ден.
Пирошка со Помфрит
Избери од понудените опции:
Мини Пица
100 ден.
Мини Пица
(сос, кашкавал, шунка, печурки)
Избери од понудените опции:
Пастрмајлија
100 ден.
Пастрмајлија
(пилешко месо, печурки, кашкавал)
Избери од понудените опции:
Леблебиџијски Доручек
90 ден.
Леблебиџијски Доручек
(3 јајца, сланина, павлака, леб)
Избери од понудените опции:
Клуб Сендвич „Селект”
80 ден.
Клуб Сендвич „Селект”
(шунка, кашкавал, сланина, помфрит, салата)
Избери од понудените опции:
Ориз со Печурки
100 ден.
Ориз со Печурки
Избери од понудените опции:
Чоко Палачинка
50 ден.
Чоко Палачинка
Избери од понудените опции:

САЛАТА

Леблебиџијска Салата
150 ден.
Леблебиџијска Салата
(домати, краставици, пиперка, кашкавал, шунка, печурки, варено јајце, сирење)
Избери од понудените опции:
Шеф Салата
150 ден.
Шеф Салата
(марула, краставица, кашкавал, сланина, морков, јајце, кубети, дресинг)
Избери од понудените опции:
Шкампи Салата
150 ден.
Шкампи Салата
(марула, краставици, домати, шкампи)
Избери од понудените опции:
Шопска Салата
120 ден.
Шопска Салата
(домати, краставици, сирење)
Избери од понудените опции:
Грчка Салата
120 ден.
Грчка Салата
(домати, краставици, пиперка, маслинки, сирење)
Избери од понудените опции:
Моцарела Салата
170 ден.
Моцарела Салата
(домати, моцарела, босилек)
Избери од понудените опции:
Фреш Салата
160 ден.
Фреш Салата
(пилешко, марула, пршута, зелка, пармезан, грозје, дресинг)
Избери од понудените опции:
Вариво Салата
199 ден.
Вариво Салата
(пилешко месо, варен компир, брокула, карфиол, морков, домат, пиперка, златна мешавина)
Избери од понудените опции:
Туна Салата
150 ден.
Туна Салата
(домати, марула, туна, кромид, морков, пченка)
Избери од понудените опции:
Репрезентативна Салата
150 ден.
Репрезентативна Салата
(марула, зелка, морков, домати, краставици, сирење, тиквички, патлиџан, маслинки)
Избери од понудените опции:
Брокула со Путер салата
120 ден.
Брокула со Путер салата
(брокула, путер)
Избери од понудените опции:

ПРЕДЈАДЕЊЕ

Похован Кашкавал
90 ден.
Похован Кашкавал
Избери од понудените опции:
Поховани Зденки
100 ден.
Поховани Зденки
Избери од понудените опции:
Поховани Печурки
160 ден.
Поховани Печурки
Избери од понудените опции:
Поховани Тиквички
100 ден.
Поховани Тиквички
Избери од понудените опции:
Леблебиџијски Брускети
100 ден.
Леблебиџијски Брускети
Избери од понудените опции:
Ќофте од Тиква
100 ден.
Ќофте од Тиква
Избери од понудените опции:
Брускети Италијана
80 ден.
Брускети Италијана
Избери од понудените опции:
Помфрит
70 ден.
Помфрит
Избери од понудените опции:
Помфрит со Сирење
100 ден.
Помфрит со Сирење
Избери од понудените опции:
Лепиња со Кајмак
70 ден.
Лепиња со Кајмак
Избери од понудените опции:
Пенерлија
120 ден.
Пенерлија
Избери од понудените опции:
Похована Даска
360 ден.
Похована Даска
Избери од понудените опции:
Комбинирана Даска
450 ден.
Комбинирана Даска
(поховано пилешко, поховани печурки, сувомеснато)
Избери од понудените опции:

ПАСТА

Шпагети Карбонара
150 ден.
Шпагети Карбонара
(сланина, пармезан, бел сос, јајце)
Избери од понудените опции:
Шпагети Кватроформаџи
140 ден.
Шпагети Кватроформаџи
(пармезан, горгонзола, кашкавал, сирење)
Избери од понудените опции:
Шпагети со Домати и Маслинки
150 ден.
Шпагети со Домати и Маслинки
(шпагети, маслинки, доматен сос)
Избери од понудените опции:
Тортелини
140 ден.
Тортелини
(врат, печурки, брокула, пармезан, кашкавал, бел сос)
Избери од понудените опции:
Тагатели со Пилешко и Брокула
160 ден.
Тагатели со Пилешко и Брокула
(тагатели, пилешко, брокула, прамезан, кашкавал, бел сос)
Избери од понудените опции:

ПИЦА

Капричиоза
180 ден.
Капричиоза
(сос, кашкавал, шунка, печурки)
Избери од понудените опции:
Вегетариана
180 ден.
Вегетариана
(сос, кашкавал домати, пиперки, маслинки, печурки)
Избери од понудените опции:
Ала Селект
300 ден.
Ала Селект
(сос, кашкавал, врат, кулен, шунка, печурки, павлака)
Избери од понудените опции:
Маргарита
120 ден.
Маргарита
(сос, кашкавал, оригано)
Избери од понудените опции:
Везувио
160 ден.
Везувио
(сос, кашкавал, шунка)
Избери од понудените опции:
Наполитана
160 ден.
Наполитана
(сос, кашкавал, печурки)
Избери од понудените опции:
Македонска
220 ден.
Македонска
(сос, кашкавал, шунка, кулен, домати, печурки, пиперка, кромид)
Избери од понудените опции:
Скандија
190 ден.
Скандија
(сос, кашкавал, врат, печурки, павлака)
Избери од понудените опции:
Венеција
190 ден.
Венеција
(сос, кашкавал, кулен, печурки)
Избери од понудените опции:
Пршуто
220 ден.
Пршуто
(сос, кашкавал, пршут)
Избери од понудените опции:
Кватро Формаџо
220 ден.
Кватро Формаџо
(моцарела, пармезан, гауда, сос, кашкавал, горгонзола)
Избери од понудените опции:
Далмација
190 ден.
Далмација
(сос, кашкавал, туна, кромид)
Избери од понудените опции:
Фрути ди Маре
200 ден.
Фрути ди Маре
(сос, кашкавал, морски плодови)
Избери од понудените опции:
Италијана
240 ден.
Италијана
(сос, моцарела, пршута, рукола)
Избери од понудените опции:

ПАСТРМАЈЛИЈА

Пилешка
120 ден.
Пилешка
(пилешко месо)
Избери од понудените опции:
Свинска
140 ден.
Свинска
(свинско месо)
Избери од понудените опции:
Пилешка Екстра
140 ден.
Пилешка Екстра
(пилешко месо, кашкавал, печурки)
Избери од понудените опции:
Свинска Екстра
160 ден.
Свинска Екстра
(свинско месо, кашкавал, печурки)
Избери од понудените опции:
Свинска со Сланина
180 ден.
Свинска со Сланина
(свинско месо, кашкавал, сланина, јајце, печурки)
Избери од понудените опции:

СПЕЦИЈАЛИТЕТИ

Гордон Блу
240 ден.
Гордон Блу
(полнет пилешки стек, кашкавал, шунка, помфрит)
Избери од понудените опции:
Пилешки Медаљони во Сланина
200 ден.
Пилешки Медаљони во Сланина
(пилешки стек, домати, моцарела, помфрит, печурки во сос)
Избери од понудените опции:
Свински Медаљони во Сланина
220 ден.
Свински Медаљони во Сланина
(свинско месо, сланина, сос од печурки, помфрит)
Избери од понудените опции:
Пилешки Прсти
180 ден.
Пилешки Прсти
(пилешки прсти, помфрит, татар сос)
Избери од понудените опции:
Пилешки Прсти во бел сос и Брокула
180 ден.
Пилешки Прсти во бел сос и Брокула
(пилешко месо, брокула, бел сос, кашкавал, пармезан)
Избери од понудените опции:
Шницла Винер Арт
220 ден.
Шницла Винер Арт
(свинско каре, помфрит, салата)
Избери од понудените опции:
Пиле Мартинес
140 ден.
Пиле Мартинес
(пилешки стек, јајце, компир, брокула, морков)
Избери од понудените опции:
Пилешко во Сос од Печурки
150 ден.
Пилешко во Сос од Печурки
(пилешко месо, сос од печурки, помфрит)
Избери од понудените опции:
Капрезе
250 ден.
Капрезе
(пилешки стек, домати, моцарела, печурки во сос)
Избери од понудените опции:
Пилешко со Ориз
120 ден.
Пилешко со Ориз
(пилешки стек, ориз, златна мешавина)
Избери од понудените опции:
Рижото со Пилешко
120 ден.
Рижото со Пилешко
(пилешко месо, ориз, златна мешавина, помфрит)
Избери од понудените опции:
Рижото Селект
150 ден.
Рижото Селект
(ориз, пилешко месо, печурки, сланина, суво грозје, ореви)
Избери од понудените опции:

СПЕЦИЈАЛИТЕТИ ВО ФУРНА

Печен Компир
160 ден.
Печен Компир
(компир, сланина, кисели краставички, кашкавал, бел сос)
Избери од понудените опции:
Сирење под Капак
150 ден.
Сирење под Капак
(сирење, домати, пиперка, врат, кашкавал, јајце)
Избери од понудените опции:
Пилешко во Грне со Кари сос
260 ден.
Пилешко во Грне со Кари сос
(пилешко месо, печурки, кашкавал, кари сос)
Избери од понудените опции:
Грне Ала Селект
330 ден.
Грне Ала Селект
(пилешко месо, свинско месо, сланина, печурки, темен сос)
Избери од понудените опции:
Пилешко во Грне со Бел сос
260 ден.
Пилешко во Грне со Бел сос
(пилешко месо, сланина, печурки, бел сос)
Избери од понудените опции:

СПЕЦИЈАЛИТЕТИ НА СКАРА

Шарска Плескавица
150 ден.
Шарска Плескавица
(плескавица, помфрит, кајмак)
Избери од понудените опции:
Пилешко во Марамица
140 ден.
Пилешко во Марамица
(пилешко месо, компир, салата)
Избери од понудените опции:
Печурки на Скара
160 ден.
Печурки на Скара
(печурки)
Избери од понудените опции:
Свинска Вешалица
150 ден.
Свинска Вешалица
(свинско каре, помфрит)
Избери од понудените опции:
Пилешки Ражнич
140 ден.
Пилешки Ражнич
(пилешко, пиперка, кромид, домати, печурки, помфрит)
Избери од понудените опции:
Зеленчук на Скара
160 ден.
Зеленчук на Скара
(брокула, карфиол, морков, компир, печурки)
Избери од понудените опции:

СЕНДВИЧИ

Чикен Бургер
100 ден.
Чикен Бургер
(пилешки стек, тартар сос, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Чизбургер
100 ден.
Чизбургер
(плескавица, кашкавал, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Пица Сендвич
120 ден.
Пица Сендвич
(шунка, кашкавал, печурки, мајонез, сос)
Избери од понудените опции:

ДОДАТОЦИ

Ориз
20 ден.
Ориз
Избери од понудените опции:
Златна Мешавина
30 ден.
Златна Мешавина
Избери од понудените опции:
Тартор Салата
20 ден.
Тартор Салата
Избери од понудените опции:
Урнебес Салата
20 ден.
Урнебес Салата
Избери од понудените опции:
Марула
40 ден.
Марула
Избери од понудените опции:
Зелка
40 ден.
Зелка
Избери од понудените опции:
Варено Јајце
20 ден.
Варено Јајце
Избери од понудените опции:
Парче Сирење
50 ден.
Парче Сирење
Избери од понудените опции:

ДЕСЕРТ

Чоко Палачинка
80 ден.
Чоко Палачинка
Избери од понудените опции:
Нутела Палачинка
120 ден.
Нутела Палачинка
Избери од понудените опции:
Палачинка со Банана и Нутела
140 ден.
Палачинка со Банана и Нутела
Избери од понудените опции:
Банана Палачинка
100 ден.
Банана Палачинка
Избери од понудените опции:
Банана Сплит
120 ден.
Банана Сплит
Избери од понудените опции:
Топло Ладно
100 ден.
Топло Ладно
Избери од понудените опции:
Палачинка со Мед и Ореви
120 ден.
Палачинка со Мед и Ореви
Избери од понудените опции:
Затвори
Затвори
Изберете дали нарачката да биде доставена од от или од Апни Си.
Зачувај промени
Затвори
Затвори