loading image
Киоск 23
(4)
Сендвичи

Време
30 мин.

Достава
50 ден.

во готово/со картичка

Уште една сендвичара на нашата листа, добро познатата сендвичара 23. Богата понуда на сендвичи, тостови, пици, пастaрмајлии и друг вид брза храна со посебен вкус. Нема потреба од многу размислување, разгледајте го менито и направете го изборот, со сигурност ќе е вистинскиот. Еден клик и јадењето ќе е кај Вас.

 

Бесплатна Достава за секоја нарачка над 600.00 денари!

 

Работно Време:

Понеделник - Четврток: 08:20 до 00:00

Петок: 08:20 до 00:00

Сабота: 09:30 до 00:00

Недела: 17:00 до 00:00

 

НАПОМЕНА: Ресторанот има сопствена достава и „АПНИ СИ” не одговара за начинот и времетраењето на испораката.

ресторанот е затворен за нарачки во моментов

СЕНДВИЧ

Хамбургер
90 ден.
Хамбургер
(лепиња, салата, плескавица, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Француски
80 ден.
Француски
(лепиња, кашкавал, шунка, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Чизбургер
100 ден.
Чизбургер
(лепиња, кашкавал, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Хот Дог
70 ден.
Хот Дог
(долго лепче, виршла, салата, помфрит, кашкавал, кисела краставичка)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Дупли Хот Дог
80 ден.
Дупли Хот Дог
(долго лепче, две виршли, салата, помфрит, кашкавал, кисела краставичка)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Сендвич со Стек
120 ден.
Сендвич со Стек
(лепиња, пилешки стек, помфрит, салата)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Поховано Пилешко
150 ден.
Поховано Пилешко
(лепиња, поховано пилешко, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Сендвич со:
100 ден.
Сендвич со:
(лепиња, кашкавал, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Хот Дог и Pepsi
100 ден.
Хот Дог и Pepsi
Избери од понудените опции:
Додатоци

ТОСТ

Тост
50 ден.
Тост
(кашкавал)
Избери од понудените опции:
Тост Classic
50 ден.
Тост Classic
Избери од понудените опции:
Тост со Врат
70 ден.
Тост со Врат
Избери од понудените опции:
Тост сo Чајна
70 ден.
Тост сo Чајна
Избери од понудените опции:
Тост со Плескавица
60 ден.
Тост со Плескавица
Избери од понудените опции:
Тост со Виршла
50 ден.
Тост со Виршла
Избери од понудените опции:
Тост „23”
100 ден.
Тост „23”
(плескавица, кашкавал, печурки, павлака, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:

ПИЦА

Маргарита
100 ден.
Маргарита
(кечап, кашкавал, оригано)
Избери од понудените опции:
Капричиоза
100 ден.
Капричиоза
(кечап, кашкавал, шунка, печурки, оригано)
Избери од понудените опции:
Пица со Зеленчук
150 ден.
Пица со Зеленчук
(кечап, кашкавал, домат, пиперка, маслинки, оригано)
Избери од понудените опции:
Затворена Пица
150 ден.
Затворена Пица
(кечап, кашкавал, шунка/врат, печурки, оригано)
Избери од понудените опции:
Туна Пица
180 ден.
Туна Пица
(кечап, кашкавал, туна, печурки, оригано, маслинка, лимон)
Избери од понудените опции:
Пица „23”ка
400 ден.
Пица „23”ка
(кечап, кашкавал, врат, чајна, домат, јајце, маслинки, пршут, оригано)
Избери од понудените опции:
Летна Пица
150 ден.
Летна Пица
(кечап, кашкавал, лук, оригано, свеж магданос)
Избери од понудените опции:
Капричоза и 2 Пепси
250 ден.
Капричоза и 2 Пепси
Избери од понудените опции:

ПАСТРМАЈЛИЈА

Пастрмајлија Пилешка Чиста
120 ден.
Пастрмајлија Пилешка Чиста
(пилешко месо, сусам)
Избери од понудените опции:
Пастрмајлија Пилешка Екстра
150 ден.
Пастрмајлија Пилешка Екстра
(пилешко месо, кашкавал, печурки, сусам)
Избери од понудените опции:
Пастрмајлија Свинска Чиста
120 ден.
Пастрмајлија Свинска Чиста
(свинско месо, сусам)
Избери од понудените опции:
Пастрмајлија Свинска Екстра
150 ден.
Пастрмајлија Свинска Екстра
(свинско месо, кашкавал, печурки, сусам)
Избери од понудените опции:
Пастрмајлија „23”ка
300 ден.
Пастрмајлија „23”ка
(пилешко месо, кашкавал, печурки, сусам, сланина, јајце, чајна)
Избери од понудените опции:
Пастрмајлија
120 ден.
Пастрмајлија
(кашкавал, врат, печурки, сусам)
Избери од понудените опции:
Пенерлија
150 ден.
Пенерлија
(јајца, сирење)
Избери од понудените опции:

САЛАТА

Цезар Салата
150 ден.
Цезар Салата
(марула, пилешко, кубети, кашкавал, балсамико)
Избери од понудените опции:
Салата со Туна
150 ден.
Салата со Туна
(марула, туна, пченка)
Избери од понудените опции:
Капрезе Салата
150 ден.
Капрезе Салата
(домат, моцарела, хималајска сол, маслиново масло, нане, оригано)
Избери од понудените опции:
Шопска Салата
100 ден.
Шопска Салата
(краставица, домат, кромид, сирење)
Избери од понудените опции:
Овошна Салата
100 ден.
Овошна Салата
(сезонско овошје, шлаг, прелив)
Избери од понудените опции:

КЛУБ СЕНДВИЧ

Клуб Сендвич со Кулен
120 ден.
Клуб Сендвич со Кулен
(кашкавал, кулен, краставица, марула, намаз, домат, помфрит)
Избери од понудените опции:
Клуб Сендвич со Чајна
120 ден.
Клуб Сендвич со Чајна
(кашкавал, чајна, домат, марула, краставица, намаз, помфрит)
Избери од понудените опции:
Клуб Сендвич со Врат
120 ден.
Клуб Сендвич со Врат
(кашкавал, врат, краставица, домат, марула, путер, помфрит)
Избери од понудените опции:
Клуб Сендвич - Вегетаријански
120 ден.
Клуб Сендвич - Вегетаријански
(сирење, марула, путер, маслинки, помфрит, мајонез, кечап)
Избери од понудените опции:
Клуб Сендвич со Овошје
120 ден.
Клуб Сендвич со Овошје
(путер од кикирики, џем од јагоди, банана, портокал)
Избери од понудените опции:
Клуб Сендвич со Чадено Филе
120 ден.
Клуб Сендвич со Чадено Филе
(чадено филе, кашкавал, марула, краставица, мајонез, сенф, помфрит)
Избери од понудените опции:
Клуб Сендвич „23”ка
120 ден.
Клуб Сендвич „23”ка
(сирење, путер, кулен, домат, мајонез, помфрит, марула)
Избери од понудените опции:

ЛАДЕН СЕНДВИЧ

Ладен Сендвич
120 ден.
Ладен Сендвич
(салата, маслинки, сирење, пиперка)
Избери од понудените опции:
Ладен Сендвич со Чајна
100 ден.
Ладен Сендвич со Чајна
(кашкавал, чајна, салата, маслинки, пиперка)
Избери од понудените опции:
Ладен Сендвич со Кулен
100 ден.
Ладен Сендвич со Кулен
(кашкавал, кулен, салата, пиперка, маслинки)
Избери од понудените опции:
Ладен Сендвич со Чадено Филе
100 ден.
Ладен Сендвич со Чадено Филе
(кашкавал, чадено филе, салата, пиперка, маслинки)
Избери од понудените опции:
Ладен Сендвич со Врат
100 ден.
Ладен Сендвич со Врат
(кашкавал, врат, салата, пиперка, маслинки)
Избери од понудените опции:
Сендвич со Туна
120 ден.
Сендвич со Туна
(туна, салата, пченка, помфрит, кашкавал)
Избери од понудените опции:
Киоск „23” сендвич
140 ден.
Киоск „23” сендвич
(интегрално лепче, кашкавал, плескавица, сланина, печурки, павлака, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Ладен Сендвич „23”
120 ден.
Ладен Сендвич „23”
(интегрално лепче, сирење, чајна, салата, маслинки, пиперка)
Избери од понудените опции:

ЗДРАВО И ВКУСНО

Витаминска Салата
90 ден.
Витаминска Салата
(марула, цвекло, морков, зелка, семки од тиква, сончоглед, хималајска сол, маслиново масло, јаболков оцет)
Избери од понудените опции:
Шарена Салата
130 ден.
Шарена Салата
(црвена зелка, морков, брокула, карфиол, сончоглед, хималајска сол, маслиново масло, јаболков оцет)
Избери од понудените опции:
Витамински микс со Киноа
150 ден.
Витамински микс со Киноа
(црвена зелка, брокули, карфиол, киноа, маслиново масло, хималајска сол, јаболков оцет)
Избери од понудените опции:
Мексиканска Салата
140 ден.
Мексиканска Салата
(краставица, домат, црвен кромид, пиперка, црвен грав, пченка, хималајска сол, маслиново масло, јаболков оцет)
Избери од понудените опции:

ТОРТИЉА

Тортиља со Пилешко
120 ден.
Тортиља со Пилешко
(пилешко, марула, краставица, домат, прелив, помфрит)
Избери од понудените опции:
Тортиља
120 ден.
Тортиља
(марула, домат, краставица, црвен грав, црвен кромид, прелив таратор, помфрит)
Избери од понудените опции:
Тортиља
120 ден.
Тортиља
(кашкавал, краставица, оригано, прелиф, помфрит)
Избери од понудените опции:
Тортиља
120 ден.
Тортиља
(пилешко, ѓумбир, црвен кромид, домат, црвен прелив, пиперка, помфрит)
Избери од понудените опции:
Ражнич
120 ден.
Ражнич
(пилешко, соја сос, сусам, мед, сенф, маслиново масло, помфрит, салата)
Избери од понудените опции:

ДОДАТОЦИ

Помфрит
30 ден.
Помфрит
Избери од понудените опции:
Помфрит со Сирење
80 ден.
Помфрит со Сирење
Избери од понудените опции:
Кашкавал
20 ден.
Кашкавал
(2 парчиња)
Избери од понудените опции:
Шунка
20 ден.
Шунка
(3 парчиња)
Избери од понудените опции:
Чајна
20 ден.
Чајна
(2 парчиња)
Избери од понудените опции:
Пршута
30 ден.
Пршута
(2 парчиња)
Избери од понудените опции:
Чадено Филе
20 ден.
Чадено Филе
(2 парчиња)
Избери од понудените опции:
Врат
20 ден.
Врат
(2 парчиња)
Избери од понудените опции:
Топка Салата
30 ден.
Топка Салата
Избери од понудените опции:
Брускети
100 ден.
Брускети
(брускети, домати, оригано, нане, маслинов зејтин)
Избери од понудените опции:
Затвори
Затвори
Изберете дали нарачката да биде доставена од от или од Апни Си.
Зачувај промени
Затвори
Затвори