loading image
The Sandwich Bar
Сендвичи

Време
35 мин.

Достава
50 ден.

во готово/со картичка

Почитувани пријатели, Ве известуваме дека The Sandwich Bar од 03.06.2018 нема да работи одредено време заради преместување на нова, поатрактивна локација. Ви благодариме за разбирањето.


Со сигурност сендвичите кои се разликуваат од сите останати ќе ги најдете на горенаведеното мени. Сендвичарата чија понуда е многу добро докажана, подготвува брзи оброци со уникатен вкус за сите потрошувачи. Вегетаријанци или не, не мислете се, храната на The Sandwich bar ги задоволува сите сетила. Еден клик и се’ е решено.

 

Работно Време:

Понеделник - Четврток: 08:00 до 24:00

Петок: 08:00 до 24:00

Сабота: 08:00 до 24:00

Недела: 17:00 до 24:00

 

ресторанот е затворен за нарачки во моментов

БУРГЕРИ

Хамбургер
90 ден.
Хамбургер
(плескавица, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Чизбургер
100 ден.
Чизбургер
(плескавица, кашкавал, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Струмички Бургер
110 ден.
Струмички Бургер
(плескавица, ајвер, крцкава сланина, кромид, марула, помфрит)
Избери од понудените опции:
Егбургер
120 ден.
Егбургер
(плескавица, јајце, кашкавал, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Чикенбургер
90 ден.
Чикенбургер
(пилешко, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Цезар Бургер
90 ден.
Цезар Бургер
(пилешки стек, сос, домати, марула, помфрит)
Избери од понудените опции:
Белбургер
110 ден.
Белбургер
(плескавица со топено сирење, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Француски
80 ден.
Француски
(кашкавал, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Брекфастбургер
70 ден.
Брекфастбургер
(интегрален леб, јајце, крцкава сланина, помфрит, салата)
Избери од понудените опции:
Crispy Chicken
100 ден.
Crispy Chicken
(поховано пилешко со сусам, марула, кисели краставици, помфрит)
Избери од понудените опции:
Посен Бургер
70 ден.
Посен Бургер
(интегрално лепче, плескавица од соја, печурки, кисели краставички, маслинки, марула)
Избери од понудените опции:
Big Mac
140 ден.
Big Mac
(две плескавици од по 150 грама, крцкава сланина, крцкав кромид, кашкавал, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Spiderman
90 ден.
Spiderman
(плескавица, салата, похован кромид, помфрит)
Избери од понудените опции:
Superman
80 ден.
Superman
(пилешки стек, салата, сос, помфрит)
Избери од понудените опции:

ТОСТ

Тост со Шунка
60 ден.
Тост со Шунка
(шунка, кашкавал)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Тост со Врат
70 ден.
Тост со Врат
(врат, кашкавал)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Тост со Плескавица
70 ден.
Тост со Плескавица
Избери од понудените опции:
Додатоци
Тост со Кулен
80 ден.
Тост со Кулен
(кулен, кашкавал)
Избери од понудените опции:
Додатоци

СКАРА

Плескавица со Топено Сирење
110 ден.
Плескавица со Топено Сирење
Избери од понудените опции:
Пилешки Стек
80 ден.
Пилешки Стек
Избери од понудените опции:
Ражнич
80 ден.
Ражнич
Избери од понудените опции:

ЛАДНИ СЕНДВИЧИ

Рeмзи Чикен
100 ден.
Рeмзи Чикен
(багет леб, пилешко, кромид, печурки, BBQ сос)
Избери од понудените опции:
Ладен со Кулен
90 ден.
Ладен со Кулен
(багет леб, кулен, кашкавал, салата)
Избери од понудените опции:
Ладен со Врат
80 ден.
Ладен со Врат
(багет со леб, врат, кашкавал, салата)
Избери од понудените опции:
Ладен со Моцарела
80 ден.
Ладен со Моцарела
(багет леб, моцарела, салата)
Избери од понудените опции:
Ладен со Печеница
90 ден.
Ладен со Печеница
(багет леб, кашкавал, печеница, свежа салата)
Избери од понудените опции:
Вегетеријански
70 ден.
Вегетеријански
(багет леб, печурки, свежа салата)
Избери од понудените опции:

ТОРТИЉИ

Тортиља со Пилешко
80 ден.
Тортиља со Пилешко
(пилешко во сос, марула, кисели краставици)
Избери од понудените опции:
Тортиља со Свинско
90 ден.
Тортиља со Свинско
(свинско во сос, сос, марула, кисели краставици)
Избери од понудените опции:
Брекфаст
80 ден.
Брекфаст
(јајце, сланина, кисели краставици)
Избери од понудените опции:
Екстра
100 ден.
Екстра
(шунка, кашкавал, помфрит, свежа салата)
Избери од понудените опции:
Пирошка
90 ден.
Пирошка
(шунка, кашкавал, кисели краставици, помфрит)
Избери од понудените опции:

САЛАТИ

Цезар Салата
120 ден.
Цезар Салата
(марула, пилешко, пармезан, шери домат, кубети, јајце, дресинг)
Избери од понудените опции:
Фитнес Салата
100 ден.
Фитнес Салата
(марула, јаболко, ореви, суво грозје)
Избери од понудените опции:
Пикант Салата
100 ден.
Пикант Салата
(марула, кулен, печурки, кубети, шери домат, дресинг)
Избери од понудените опции:

ДОДАТОЦИ

Сос 1
10 ден.
Сос 1
(павлака, кисели краставици, лук, кромид, босиљок)
Избери од понудените опции:
Сос 2
10 ден.
Сос 2
(павлака, босиљок, копар, кромид, лук)
Избери од понудените опции:
Сос 3
10 ден.
Сос 3
(павлака, краставици, ореви)
Избери од понудените опции:
Сос 4
10 ден.
Сос 4
(сос од домати, чили, оригано, буковец)
Избери од понудените опции:
Помфрит
30 ден.
Помфрит
Избери од понудените опции:
Кашкавал
20 ден.
Кашкавал
Избери од понудените опции:

ДЕСЕРТИ

Монте
40 ден.
Монте
Избери од понудените опции:
Трилече
40 ден.
Трилече
Избери од понудените опции:
Крем Палачинка
80 ден.
Крем Палачинка
Избери од понудените опции:
Нутела Палачинка
90 ден.
Нутела Палачинка
Избери од понудените опции:
Затвори
Затвори
Изберете дали нарачката да биде доставена од от или од Апни Си.
Зачувај промени
Затвори
Затвори