loading image
Salt & Pepper
(6)
Сендвичи, Скара

Време
45 мин.

Достава
50 ден.

во готово/со картичка

Salt & Pepper - спој на вкусна скара, уникатна мексиканска храна и сендвичи. И не само тоа - Salt & Pepper е многу повеќе - единственото место за уживање на сите ваши сетила. Нахранете ги со убава храна и вкусни зачини! Едноставно необично - Salt & Pepper!

 

Работно Време:

Понеделник: не работи

Вторник - Четврток: 08:00 до 24:00

Петок: 08:00 до 01:00 

Сабота: 08:00 до 01:00

Недела: 10:00 до 24:00

 

СЕНДВИЧИ

С&П Бургер
110 ден.
С&П Бургер
(бургер лепче, 150гр. плескавица од телешко месо, компир, домати, црвен кромид, С&П сосови, пиклс)
Избери од понудените опции:
С&П Чизбургер
140 ден.
С&П Чизбургер
(бургер лепче, плескавица од телешко месо, похован кашкавал, компир, домати, црвен кромид, марула, С&П сосови, пиклс)
Избери од понудените опции:
Годзила С&П Бургер
170 ден.
Годзила С&П Бургер
(бургер лепче, 200гр. плескавица од телешко месо, сланина печена на скара, компир, домати, црвен кромид, С&П сосови, пиклс)
Избери од понудените опции:
Марадона С&П Бургер
100 ден.
Марадона С&П Бургер
(бургер лепче, пилешко на скара, хамбург сланина на скара, компир, домати, црвен кромид, С&П сосови, пиклс)
Избери од понудените опции:
Француски Тост на Путер
60 ден.
Француски Тост на Путер
(шунка, кашкавал, мал ражнич од свеж зеленчук)
Избери од понудените опции:
БЛТ Сендвич
70 ден.
БЛТ Сендвич
(сланина, кашкавал, саламурено пилешко, кинеска зелка, С&П сосови, пекарски компир)
Избери од понудените опции:
Вегетаријански
100 ден.
Вегетаријански
(бел сос, органска вегетаријанска плескавица, домати, марула, помфрит)
Избери од понудените опции:
USA Tост
130 ден.
USA Tост
(4 тост лепчиња, сланина, јајце, кашкавал, мал ражнич од свеж зеленчук)
Избери од понудените опции:
Cold Бургер
140 ден.
Cold Бургер
(бургер лепче печено на скара со путер, телешка плескавица, моцарела, гауда, С&П сосови, марула, домат, кромид)
Избери од понудените опции:

ТОРТИЉА

Пилешка Тортиља
120 ден.
Пилешка Тортиља
(тортиља лепче, пилешко месо, сезонски зеленчук, барбекју припрема, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Телешка Тортиља
130 ден.
Телешка Тортиља
(тортиља лепче, телешко месо, сезонски зеленчук, барбекју припрема, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Вегетаријанска Тортиља
100 ден.
Вегетаријанска Тортиља
(тортиља лепче, сезонски зеленчук, барбекју припрема, С&П сосови)
Избери од понудените опции:

ТАКОС И БУРИТО

Пилешко Тако
130 ден.
Пилешко Тако
(пченкарно тако лепче, пилешко месо, сезонски зеленчук, барбекју припрема, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Телешко Тако
150 ден.
Телешко Тако
(пченкарно тако лепче, телешко месо, сезонски зеленчук, барбекју припрема, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Бурито
150 ден.
Бурито
(тортиља лепче, телешко месо, кашкавал едемер и гауда, томато ориз, црно графче)
Избери од понудените опции:
Цезар Бурито
170 ден.
Цезар Бурито
(2 тортиљи, марула, домати, краставици, морков, пармезан, кубети, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Касадиљас
140 ден.
Касадиљас
(тортиља лепче, телешко месо, гауда кашкавал, црн грав, барбекју припрема)
Избери од понудените опции:
Салата за во Рака
100 ден.
Салата за во Рака
(тортиља лепче, свеж сезонски зеленчук, С&П сосови)
Избери од понудените опции:

СПЕЦИЈАЛИТЕТИ

Пилешки Прсти
130 ден.
Пилешки Прсти
(пржен мариниран стек, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Пилешки Чварки
250 ден.
Пилешки Чварки
(ситно пржен пилешки мариниран стек, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
Пилешки Крилца
150 ден.
Пилешки Крилца
(пржени пилешки крилца, С&П сосови)
Избери од понудените опции:
С&П Салата
120 ден.
С&П Салата
(сезонски свеж зеленчук, С&П дресинг и наша креација)
Избери од понудените опции:
Зеленчук на Скара
100 ден.
Зеленчук на Скара
(сезонски зеленчук)
Избери од понудените опции:

ДОДАТОЦИ

Чипс
50 ден.
Чипс
(свежо сецкан и пржен)
Избери од понудените опции:
Пекарски Компир
50 ден.
Пекарски Компир
(зачинет мариниран компир)
Избери од понудените опции:
Трипл Секс
150 ден.
Трипл Секс
(чипс, пекарски компир, кану, бел сос)
Избери од понудените опции:
Кану Помфрит
120 ден.
Кану Помфрит
Избери од понудените опции:
Бел Сос
20 ден.
Бел Сос
Избери од понудените опции:
Чили Сос
20 ден.
Чили Сос
Избери од понудените опции:
Сенф Сос
20 ден.
Сенф Сос
Избери од понудените опции:
3 Соса
40 ден.
3 Соса
(бел сос, чили сос, сенф сос)
Избери од понудените опции:
Затвори
Затвори
Изберете дали нарачката да биде доставена од от или од Апни Си.
Зачувај промени
Затвори
Затвори