loading image
Royal Express
(6)
Сендвичи, Пица, Тестенини, Скара, Риба, Десерти

Време
50 мин.

Достава
0 ден.

во готово/со картичка

Ако сакате големо мени и докажан квалитет, тогаш Вашата храна треба да ја подготви Ројал Парк. Од салати до десерти, за Вас и Вашите семејни прослави нуди Ројал Парк. Не грижете се за дистрибуирањето, Вие само одберете и нарачајте со еден клик. Го правите вистинскиот избор.

 

Бесплатна Достава за секоја нарачка над 120.00 денари!

 

Работно Време:

Понеделник - Четврток: 09:00 до 21:00

Петок: 09:00 до 21:00

Сабота: 09:00 до 21:00

Недела: не работи

 

НАПОМЕНА: Ресторанот има сопствена достава и „АПНИ СИ” не одговара за начинот и времетраењето на испораката.

СТАРТЕРИ

Помфрит
60 ден.
Помфрит
Избери од понудените опции:
Компир Ројал
100 ден.
Компир Ројал
(прелиен со сос од печурки, сланина и павлака за готвење)
Избери од понудените опции:
Поховани Пилешки Стапчиња
120 ден.
Поховани Пилешки Стапчиња
(со помфрит и тартар сос)
Избери од понудените опции:
Фурнаринки
50 ден.
Фурнаринки
Избери од понудените опции:
Лепиња со Кајмак
80 ден.
Лепиња со Кајмак
Избери од понудените опции:
Лепче со Моцарела и Лук
80 ден.
Лепче со Моцарела и Лук
Избери од понудените опции:

САЛАТИ

Градинарска
80 ден.
Градинарска
(марула,домат, краставица, пиперка, кромид, цвекло, пченка, свеж цитрусен дресинг)
Избери од понудените опции:
Шопска
80 ден.
Шопска
(домат, краставица, пиперка, маслинка, кравјо сирење, маслиново масло)
Избери од понудените опции:
Мешана со Дресинг
100 ден.
Мешана со Дресинг
(марула, зелка, морков, цвекло, домат, краставица, кремаст дресинг, крутон)
Избери од понудените опции:
Цезар
120 ден.
Цезар
(марула, домат, пилешки стек, пармезан, крутон, цезар дресинг)
Избери од понудените опции:
Шеф
120 ден.
Шеф
(марула, домат, краставица, пченица, кашкавал, коктел дресинг, варено јајце)
Избери од понудените опции:

ТЕСТЕНИНИ

Басилико
120 ден.
Басилико
(доматно пире, домати, босилек, маслиново масло, пармезан)
Избери од понудените опции:
Фунги
120 ден.
Фунги
(свежи печурки, павлака за готвење, лук, путер, пармезан)
Избери од понудените опции:
Кватро Формаџи
120 ден.
Кватро Формаџи
(горгонзола, гауда, моцарела, пармезан)
Избери од понудените опции:
Ројал
140 ден.
Ројал
(пилешко,свежи печурки,сланина,гауда,пармезан)
Избери од понудените опции:
Морски Плодови
150 ден.
Морски Плодови
(коктел од морски плодови, доматно пире, бело вино, пармезан)
Избери од понудените опции:

РИЖОТО

Рижото со Зеленчук
100 ден.
Рижото со Зеленчук
(мешан сезонски зеленчук, соја сос, пармезан)
Избери од понудените опции:
Рижото со Печурки
120 ден.
Рижото со Печурки
(печурки, павлака за готвење, лук, путер, пармезан)
Избери од понудените опции:
Рижото со Пилешко
120 ден.
Рижото со Пилешко
(пилешко, павлака за готвење, доматно пире, лук, пармезан)
Избери од понудените опции:
Рижото со Морски Плодови
150 ден.
Рижото со Морски Плодови
(коктел од морски плодови, доматно пире, бело вино, пармезан)
Избери од понудените опции:

ПИЦА

Маргарита
120 ден.
Маргарита
(домашен сос, моцарела, гауда)
Избери од понудените опции:
Капричиоза
140 ден.
Капричиоза
(домашен сос, моцарела, гауда, шунка, свежи печурки)
Избери од понудените опции:
Пеперони
140 ден.
Пеперони
(домашен сос,моцарела,гауда,кулен)
Избери од понудените опции:
Скандија
160 ден.
Скандија
(домашен сос, моцарела, гауда, свински врат, свежи печурки)
Избери од понудените опции:
Вегетаријанска
150 ден.
Вегетаријанска
(домашен сос, моцарела, гауда, свежи печурки, домат, пиперка, кромид, маслинка, сирење)
Избери од понудените опции:
Македонска
170 ден.
Македонска
(домашен сос, моцарела, гауда, кулен, сланина, свежи печурки, домат, пиперка, кромид, маслинка, сирење)
Избери од понудените опции:
Хот
150 ден.
Хот
(домашен сос, моцарела, гауда, кулен, кромид, лута пиперка, чили сос)
Избери од понудените опции:
Туна
170 ден.
Туна
(домашен сос, моцарела, гауда, туна, домат, кромид)
Избери од понудените опции:
Бела
170 ден.
Бела
(павлака, моцарела, гауда, сланина, пармезан)
Избери од понудените опции:
Royal Екстра
170 ден.
Royal Екстра
(домашен сос, моцарела, гауда, сланина, свинска печеница, свежи печурки, свежа пиперка, маслинка)
Избери од понудените опции:
Royal Chicken
170 ден.
Royal Chicken
(домашен сос, моцарела, гауда, пилешко месо, горгонзола, свежи печурки, свежа пиперка)
Избери од понудените опции:
Кватро Формаџи
180 ден.
Кватро Формаџи
(домашен сос, моцарела, гауда, горгонзола, пармезан)
Избери од понудените опции:
Пршуто
200 ден.
Пршуто
(домашен сос, моцарела, гауда, свинска пршута, домат, пармезан)
Избери од понудените опции:
Посна
100 ден.
Посна
(домашен сос, растителен кашкавал, свежи печурки, домат, пиперка, кромид, маслинка)
Избери од понудените опции:

ПАСТРМАЈЛИЈА

Пилешка Чиста
120 ден.
Пилешка Чиста
(пилешко месо)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Пилешка Екстра
140 ден.
Пилешка Екстра
(пилешко месо, кашкавал, свежи печурки, сусам)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Пилешка Royal Екстра
160 ден.
Пилешка Royal Екстра
(пилешко месо, сенф, кашкавал, сланина, кисели краставички)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Свинска Чиста
120 ден.
Свинска Чиста
(свинско месо)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Свинска Екстра
140 ден.
Свинска Екстра
(свинско месо, кашкавал, свежи печурки, сусам)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Свинска Royal Екстра
160 ден.
Свинска Royal Екстра
(свинско месо, јајце, свежа пиперка, кашкавал)
Избери од понудените опции:
Додатоци

СТРУМИЧКА ПЕНАРЛИЈА

Со Сирење + Јогурт
80 ден.
Со Сирење + Јогурт
Избери од понудените опции:
Со Сирење и Сланина + Јогурт
100 ден.
Со Сирење и Сланина + Јогурт
Избери од понудените опции:
Со Сирење и Зеленчук + Јогурт
100 ден.
Со Сирење и Зеленчук + Јогурт
Избери од понудените опции:
Со Компир и Праз + Јогурт
100 ден.
Со Компир и Праз + Јогурт
Избери од понудените опции:

СКАРА

Ќебап
10 ден.
Ќебап
Избери од понудените опции:
Плескавица
70 ден.
Плескавица
Избери од понудените опции:
Шарска Плескавица
120 ден.
Шарска Плескавица
Избери од понудените опции:
Колбас
70 ден.
Колбас
Избери од понудените опции:
Свинско Ребро
100 ден.
Свинско Ребро
Избери од понудените опции:
Пилешки Ражнич
120 ден.
Пилешки Ражнич
Избери од понудените опции:
Пилешки Увијач
150 ден.
Пилешки Увијач
Избери од понудените опции:

ГЛАВНО JАДЕЊЕ

Пилешки Стек
120 ден.
Пилешки Стек
(пилешки стек на скара, гарнир)
Избери од понудените опции:
Пилешко во Кари Сос
120 ден.
Пилешко во Кари Сос
(пилешки стек,кари мешавина,павлака за готвење,гарнир)
Избери од понудените опции:
Пилешко во Фунги Сос
120 ден.
Пилешко во Фунги Сос
(пилешки стек, свежи печурки, лук, павлака за готвење, гарнир)
Избери од понудените опции:
Пилешка Шницла
140 ден.
Пилешка Шницла
(похован пилешки стек, гарнир)
Избери од понудените опции:
Пилешко со Зеленчук
120 ден.
Пилешко со Зеленчук
(пилешки стек,мешан сезонски зеленчук,соја сос,гарнир)
Избери од понудените опции:
Пилешка Шницла со Фунги Сос
170 ден.
Пилешка Шницла со Фунги Сос
(похован пилешки стек, свежи печурки, лук, павлака за готвење, гарнир)
Избери од понудените опции:
Киевски Котлет
160 ден.
Киевски Котлет
(похован пилешки стек полнет со путер и мешавина од зачини, гарнир)
Избери од понудените опции:
Кордон Блу
180 ден.
Кордон Блу
(похован пилешки стек полнет со шунка и кашкавал, гарнир)
Избери од понудените опции:
Свинско Ребро
250 ден.
Свинско Ребро
(печено во фурна, гарнир)
Избери од понудените опции:
Телешки Мускул
250 ден.
Телешки Мускул
(со еспањол сос со печурки, гарнир)
Избери од понудените опции:
Риба Ослич
160 ден.
Риба Ослич
Избери од понудените опции:

СЕНДВИЧИ

Клуб Сендвич
100 ден.
Клуб Сендвич
(бриош, печеница, сланина, кашкавал, марула, домат, краставица, домашен мајонез, помфрит)
Избери од понудените опции:
Багет со Печеница
110 ден.
Багет со Печеница
(багет, печеница, кашкавал, марула, домат, краставица, домашен мајонез, помфрит)
Избери од понудените опции:
Багет со Кулен
100 ден.
Багет со Кулен
(багет, кулен, кашкавал, марула, домат, краставица, домашен мајонез, помфрит)
Избери од понудените опции:
Тост со Шунка и Кашкавал
100 ден.
Тост со Шунка и Кашкавал
(домашно лепче, путер, шунка, кашкавал, помфрит)
Избери од понудените опции:
Бејкон Егс
110 ден.
Бејкон Егс
(домашно лепче, јајце, сланина, марула, домат, домашен мајонез, помфрит)
Избери од понудените опции:
Хамбургер
100 ден.
Хамбургер
(домашно лепче, плескавица, кисели краставички, марула, домашен мајонез, кечап, помфрит)
Избери од понудените опции:
Криспи Чикен
100 ден.
Криспи Чикен
(домашно лепче, крцкаво пилешко, марула, домат, домашен мајонез, помфрит)
Избери од понудените опции:
Вегетеријански багет
110 ден.
Вегетеријански багет
(багет, кашкавал, сирење, марула, домат, краставица, маслинка, пиперка, домашен мајонез, помфрит)
Избери од понудените опции:

ROYAL SPECIALS

Royal Бургер
120 ден.
Royal Бургер
 (домашно лепче, плескавица, кашкавал, сланина, кисели краставички, марула, домашен мајонез, кечап, помфрит)
Избери од понудените опции:
Royal Спајси Бургер
130 ден.
Royal Спајси Бургер
(домашно лепче, плескавица, кашкавал, сланина, кисели краставички, марула, домашен мајонез, кечап, помфрит, кромид, лута пиперка, чили сос)
Избери од понудените опции:
Royal Криспи Чикен
120 ден.
Royal Криспи Чикен
(домашно лепче, крцкаво пилешко, кашкавал, сланина, марула, домат, домашен мајонез, помфрит)
Избери од понудените опции:
Beef Бургер
140 ден.
Beef Бургер
(домашно лепче, говедска плескавица, кашкавал, сланина, марула, домат, домашен алјоли сос, помфрит)
Избери од понудените опции:
Royal Тост
130 ден.
Royal Тост
(домашно лепче, путер, шунка, кулен, кашкавал, кајмак, помфрит)
Избери од понудените опции:
Пица Бургер
140 ден.
Пица Бургер
(пица тесто, кашкавал, плескавица, кајмак, кисели краставички, сенф, домашен мајонез, кечап, помфрит)
Избери од понудените опции:
Калцоне
140 ден.
Калцоне
(пица тесто, шунка, кулен, печурки, павлака, доматно пире)
Избери од понудените опции:
Royal Спајси Чикен
130 ден.
Royal Спајси Чикен
(домашно лепче, крцкаво пилешко, кашкавал, сланина, марула, домат, домашен мајонез, помфрит, кромид, лута пиперка, чили сос)
Избери од понудените опции:
Пица Сендвич
140 ден.
Пица Сендвич
(пица тесто, кашкавал, шунка, краставица, павлака, домашен мајонез, кечап, помфрит)
Избери од понудените опции:

ДЕСЕРТИ

Палачинка Крем
50 ден.
Палачинка Крем
Избери од понудените опции:
Палачинка Нутела
70 ден.
Палачинка Нутела
Избери од понудените опции:
Палачинка Нутела + Малина
90 ден.
Палачинка Нутела + Малина
Избери од понудените опции:
Затвори
Затвори
Изберете дали нарачката да биде доставена од от или од Апни Си.
Зачувај промени
Затвори
Затвори